Навіщо бути bike-friendly? Інтерв’ю з Luxoft Ukraine

Асоціація велосипедистів Києва поцікавилась у компанії Luxoft Ukraine, яка стала Велопрацедавцем 2014, чому вона заохочує співробітників їздити велосипедом на роботу і що це дає самим співробітникам.

Компанія Luxoft Ukraine розробляє програмне забезпечення та інноваційні ІТ-рішення. Офіс компанії розташований у БЦ ІРВА (вул. Радищева, 10/14) і  БЦ Преміум (вул. Гавела, 6-з).  Штат Luxoft Ukraine налічує 2802 співробітників у Києві. У компанії не змогли назвати точну кількість співробітників, які вже користуються велосипедом для добирання на роботу, але кажуть, що велопарковки заповнені на 90%+ у теплий сезон.

Велопрацедавець 2014 має 2 криті велопарковки в 2 офісах, розраховані на 44 (БЦ ІРВА) та 24 (БЦ Премуім) велосипеди. Також в офісах компанії є додаткові велозручності для співробітників: душові кімнати та приміщення для зміни одягу.

На питання відповідає Олена Горбенко, Head of HR Partners Group:

— Коли вперше задумались над встановленням велопарковок?

— Велостійки у нас були на автостоянці ще з початку існування компанії. Їх було всього декілька і під відкритим небом. Велосипедисти звернулися до HR-відділу з проханням оновити їх, а ми зі свого боку підтримали ініціативу.

— Скільки співробітників їздить велосипедом зараз? Чи є динаміка порівняно із попередніми роками?

— Точну кількість порахувати важко, однак стоянку потрібно було збільшувати двічі через кількість працівників, що їздять на роботу велосипедом.

— Чому для вас важливо підтримувати працівників на велосипедах?

— Бо це частина нашого піклування про співробітників компанії, ми підтримуємо тих, хто їздить велосипедом на роботу.

— Чи заохочуєте співробітників їздити велосипедом на роботу і яким чином?

— Ми створюємо для них велоінфраструктуру в офісі (душові кімнати, приміщення для зміни одягу), а також беремо учать у велодні, підтримуємо співробітників, що змагаються на велоперегонах.

— Чи плануєте сезонні корпоративні велозаїзди / велопікніки?

— Так, плануємо.

— Чи хотіли б розробити веломаршрути до офісу для співробітників?

— Звичайно, це чудова ідея. Багато хто побоюється їздити без велодоріжок, а катаються лише в парках або за містом. Безпечно діставатися на роботу велосипедом поки багатьом недоступно.

— Чи хочете провести велошколу з безпеки руху для співробітників?

Можна провести декілька майстер-класів.

— Чи використовуєте Ви лояльність компанії до вело як додатковий бонус при рекрутингу?

— Звичайно.

Ми розпитали співробітників Велопрацедавця 2014 Luxoft Ukraine, що їздять велосипедом на роботу, і поставили їм 10 однакових запитань.

На питання відповідає Максим Мох, Project Manager:

1. Розкажіть чому и коли Ви почали їздити велосипедом в офіс?

У далекому 2008 році, коли купив свій перший велосипед. Їздив дуже часто з Позняків в самий кінець Оболоні. Їздив багато й не залежно від погоди, просто тому, що велосипед став невід’ємною частиною мого життя. Відтоді змінив три місця роботи й регулярно їздив на роботу, в різні офіси. Кількість поїздок по місту значно скоротилося, як і взагалі, з появою дитини.

2. Чи одразу булу велопарковка?

У 2008 році, сам факт велопарковки був дивиною й їх можна було знайти тільки в веломагазинах і в селах 🙂 В офісі компанії Luxoft місце для парковки велосипеда було скільки себе пам’ятаю. Але з кожним роком парковок стає все більше в різних місцях двору й самі паркінги стають все краще.

3. Якщо ні, за чієї ініціативи з’явилась велопарковка?

Питання паркування піднімається регулярно активістами та відпрацьовується зі спеціальними службами.

4. Які б зручності для велосипедистів в офісі Ви б створили додатково?

Паркувальні місця з вбудованими замками для колеса і рами, щоб зламати було складно. Не завжди зручно везти з собою засіб для пристібування велосипеда та часто губляться ключі. Решта є.

5. Чи підтримують Вас колеги?

Так. Навіть ті, хто не катається.

6. Чи заохочує Вас керівництво компанії?

Мені важко відповісти, я сам себе заохочую.

7. З якими проблемами Ви зіштовхнулись, пересівши на ровер?

Дороговизна якісних аксесуарів і хороших велосипедів. З проблем пересування – кількість автомобілів і зниження культури водіння. Абсолютна непридатність велосипедних доріжок для швидкого пересування на дальні дистанції.

8. Чи допомагає велосипед у плануванні свого часу?

В якійсь мірі так. Дістатися із пункту А в пункт Б, в певний час, на велосипеді на багато простіше, ніж на транспорті або автомобілі. Чому? Все просто – немає заторів. Лише два фактори можуть вплинути на час – втома (наприклад, багато підйомів на шляху) і погода (вітер, дощ, спека). Але плани потрібно знати на день. Наприклад, якщо ви на велосипеді і дізнаєтеся, що у вас ввечері зустріч або потрібно поїхати й купити щось у магазині.

9. Які переваги їзди велосипедом Ви відчули? (здоров’я / час / кошти тощо)

Fun! Час, в разі якщо офіс знаходиться не далеко від будинку (до 20 км). Хоча для досвідчених велосипедистів у хорошій формі й 40 км в одну сторону – не проблема.

10. Чи Хотіли б Ви, щоб компанія організувала виїзний велопікнік?

Я не проти!

На питання відповідає Роман Марченко, Test Engineer:

1. Розкажіть чому і коли Ви почали їздити велосипедом в офіс

Велосипедом почав їздити іще з часів студентського життя, десь з 2010-го року. Не зрадив цій звичці й після влаштування на першу роботу, в 2013му. Чому? – Бо мені подобається кататись, їздити різними маршрутами Києва + це корисно для здоров’я.

2. Чи одразу була велопарковка?

На першій роботі (не Люксофт) парковки не було, ставив велосипед у коридорі, на щастя, це нікому не заважало. В Люксофті парковка була одразу

3. Якщо ні, за чиєї ініціативи вона з’явилась?

Звісно, будь-які покращення чи зміни з’являються з ініціативи тих, хто в цьому зацікавлений. В даному випадку, це велосипедисти

4. Які б зручності для велосипедистів в офісі Ви б створили додатково?

Як ідея, було б непогано облаштувати більш закрите приміщення/територію, подалі від проїзду/проходу НЕвелосипедистів. В цілому, все добре

5. Чи підтримують Вас колеги?

Так.

6. Чи заохочує Вас керівництво компанії?

Не напряму, а через створення інфраструктури

7. З якими проблемами Ви зіткнулись, пересівши на ровер?

Культура поведінки на дорогах, в першу чергу, автомобілістів. Практично немає велодоріжок.

8. Чи допомагає велосипед у плануванні свого часу?

Так, безперечно! Особливо під час великої завантаженості доріг вранці й ввечері, або під час ремонтних робіт на автошляхах.

9. Які переваги їзди велосипедом Ви відчули? (здоров,я / час / кошти тощо)

Здоров’я, час, кошти =) До того ж, це весело, особливо, якщо кататись компанією. До покупки вела я любив ходити пішки та досліджувати цікаві місця столиці, але це займало практично увесь світловий день. З ровером Київ ніби зменшився у масштабі: можна добратися в будь-яку точку міста практично за годину. Якщо це лівий берег, то іще +1 година.

10. Чи хотіли б Ви, щоб компанія організувала виїзний велопікнік?

Було б цікаво.

На питання відповідає Галина Бондаєвська, HR Partner:

1. Розкажіть чому і коли Ви почали їздити велосипедом в офіс?

З дитинства люблю їздити на велосипеді, не пропускаю можливості покататися, де б я не була: в подорожі, на прогулянці, на роботу. Почала їздити в 2008 році.

2. Чи одразу була велопарковка?

В Luxoft – так.

3.Які б зручності для велосипедистів в офісі Ви б створили додатково?

На мій погляд, у нас в офісі все є для велосипедистів.

4.Якщо ні – за чиєї ініціативи вона з’явилась?

Крита велопарковка з’явилася за ініціативою співробітників. Компанія відразу відгукнулася на побажання велосипедистів.

5. Чи підтримують Вас колеги?

Так, звичайно. У нас в літній час яблуку ніде впасти на велопарковці.

6. Чи заохочує Вас керівництво компанії?

Мені це не потрібно.

7. З якими проблемами Ви зіткнулись, пересівши на ровер

Проблеми тільки у відсутності велоінфраструктури в місті.

8.Чи допомагає велосипед у плануванні свого часу?

Допомагає більш ретельно планувати свій неробочий час, тому що я не скрізь в місті можу залишити велосипед, у нас практично немає велопарковок, що охороняються.

9.Які переваги їзди велосипедом Ви відчули? (здоров,я / час / кошти тощо)

Задоволення. Після роботи прокатитися на велосипеді – своєрідний релакс для мене. Я не кожен день їжджу на роботу на велосипеді, щоб відчути економію. Звичайно, швидше доїхати на велосипеді, у моєму випадку це 15 хв. На громадському транспорті – близько 40 хв.

10. Чи хотіли б Ви, щоб компанія організувала виїзний велопікнік?

Скоріше, ні.

Ми розпитали також PR-спеціаліста  Luxoft Ukraine Андрія Петруню про корпоративну соціальну відповідальність і статус «Велопрацедавця 2014»:

— Чи є в компанії програма по соціальній відповідальності

— Звичайно. Проект LuxGood – один із складових цієї програми. Наші велоактивності відбуваються в рамках цієї програми.

— Чи цікаво Вам розвивати велокультуру на підприємстві як один з напрямів такої програми?

— Так, ми цим як раз займаємось.

— Чи використовуєте Ви винагороду у конкурсі Велопрацедавець 2014 як кейс компанії в презентаціях / під час інтерв’ю?

— Звичайно. На презентаціях та на екскурсіях для гостей в компанії Luxoft Ukraine.

Нагадаємо, до 1 жовтня 2018 року триває прийом заявок на конкурс «Велопрацедавець 2018» для роботодавців Києва та міст-супутників.

Мета конкурсу — промоція їзди на велосипеді по місту, зокрема на роботу, і створення велосипедної інфраструктури в офісах. Стаючи bike-friendly, компанії проявляють свою активну позицію на шляху до комфортного міста.

У 2018 році конкурс пройде в Києві у дев’ятий раз. Переможцями попередніх років були юридична фірма EVERLEGAL (2017), група компаній інтернет-торгівлі EVO (2016),  ІТ-компанія ZEO-Alliance(2015), ІТ-компанія Luxoft (2014), Телеканал 1+1 (2013),  ІТ-компанія Ciklum (2012), Melexis Ukraine (2011), IT-компанія GlobalLogic (2010).

Організатором конкурсу є Асоціація велосипедистів Києва. У 2018 році конкурс «Велопрацедавець року» проходить у рамках проекту Cycling Matters за фінансової підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні.

Партнером конкурсу є Центр КСВ (Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»).

Як взяти участь у конкурсі «Велопрацедавець 2018»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *