Велопрацедавець 2018: історія успіху компанії Intellias

Кубок Велопрацедавця 2018 виграла українська IT-компанія Intellias, яка перемогла в конкурсі на найкращого роботодавця з велоумовами для співробітників.

Починаючи з 2010 року, конкурс щороку проводить Асоціація велосипедистів Києва серед роботодавців столиці та міст-супутників. IT-компанія Intellias має офіси в Києві, Харкові, Одесі та Львові. У конкурсі «Велопрацедавець року» брав участь київський офіс.

Щоліта в компанії проводять акцію Code a bike — «Велосипед як велкам бонус» для нових співробітників.
В офісі Велопрацедавця 2018 є навіть велопарковка біля ліфта. Фото: Intellias

Які велоумови має компанія

В офісі Intellias є велопарковки під наглядом, душові з рушниками, гелями та шампунями, а також місця для переодягання. У компанії не лише створили умови, а й заохочують користуватись велосипедом і щоліта проводять акцію Code a bike — «Велосипед як велкам бонус» для нових співробітників. А тим, хто вже працює в Intellias, час від часу дарують або розігрують велосипеди з інших приводів. Наприклад, 500-му співробітнику подарували зручний складаний велосипед, а 1000-му — електровелосипед.

Тисячному співробітнику Intellias подарували електровелосипед як велкам бонус. Фото: Intellias

Intellias був спонсором кінофестивалю «Ровер» — першого заходу такого формату в Україні, який був профінансований методом краудфандингу. Компанія регулярно підтримує дитячі велозмагання «Дивогонка», а також відряджає колег у тривалі і веселі велопрогулянки, забезпечуючи при цьому всім необхідним. А ще Intellias оплачує участь колег у велозмаганнях, наприклад, у «Київській Сотці» та Ironman. У компанії заохочують колег до флешмобів, наприклад, «Велосипедом на роботу».

Співробітники Intellias брали участь зимовому флешмобі Велосипедом на роботу в лютому 2019 року. Фото: Intellias

Деякі з працівників IT-компанії захоплюються велотуризмом і «намотують» по 1000 км на місяць. Вони регулярно діляться звітами з велопоїздок Україною та іншими регіонами, а дехто навіть бере напрокат велосипед у відрядженні та їде досліджувати Бельгію, Нідерланди, Німеччину та Австрію. Дізнатись більше про велоспільноту Intellias можна на сайті компанії.

Хто в компанії став ініціатором велоумов в офісі? Навіщо це компанії?

Ольга Дюжева, HR & Recruitment Director, Intellias:

Це сталося поступово. Перша велопарковка з’явилась в нашому старому офісі у Львові, орієнтовно в 2011 році. Того літа кілька наших колег почали регулярно їздити на роботу велосипедом та попросили про таку зручність. Приблизно тоді ж зробили і душ в офісі.

В офісі Intellias є велопарковка під наглядом, душові та місця для переодягання співробітників. Фото: Intellias

А з 2012 року ми почали нашу щорічну літню акцію, коли ми даруємо велосипеди новим колегам як велкам бонуси. Ми і перед тим дарували велкам бонуси, це були ноутбуки. А тут подумали, що хочемо, аби наш подарунок був особливим. А велосипед – це здоров’я, фан та екодружність. Тобто це не просто гроші, подаровані в іншому вигляді, це й додаткова цінність для людини. Хоча тим, хто хоче взяти подарунок грошима, ми також не відмовляємо, адже часом в людини вже є велосипед. Або вона хоче придбати щось дуже круте і дороге, і тоді може докласти якусь суму від себе.

Це і стало підґрунтям позиціонування нашої компанії як велодружньої. На це нашарувались й інші елементи – щорічні велопрогулянки, підтримка дитячих змагань «Дивогонка», участь у львівських та київських сотках та багато іншого. Тепер це невідмінна частина нашого бренду.

Intellias підтримує дитячі змагання «Дивогонка». Фото: Intellias

Чи підтримують корпоративну велокультуру співробітники?

Олексій Шкарупа, Senior C++ Developer в Intellias, Київ:

Що для мене велосипед? Це привід бути щасливою людиною і спосіб, як цього досягнути у повсякденні. Я не розглядаю велосипед як якусь принципову альтернативу громадському транспорту. Для мене велосипед — це джерело гарного настрою, заряд бадьорості на весь день, знаряддя, яке може перетворити повсякденну рутину на щось більш цікаве.

Я мешкаю в Києві на Оболоні, а офіс на Подолі. Мені доволі зручно їздити на роботу велосипедом. Поки що в Києві мало зроблено для розвитку інфраструктури. Навіть суспільство не сприймає велосипед як альтернативний спосіб пересування по місту і часто можна побачити прояви неповаги та зневажливого ставлення до велосипедистів. Для того, щоб велосипед став реальною альтернативою, має бути втілено багато змін і пройти чимало часу. У пересічних громадян має змінитися ставлення, має з’явитися повага і розуміння людини на велосипеді.

Олексій на зустрічі учасників флешмобу «Велосипедом на роботу» у вересні 2018 року. Фото: Intellias

Для себе я проклав найзручніший маршрут і більш-менш звів до мінімуму проблему відсутності інфраструктури як такої.

Величезна дяка фірмі Intellias, яка в 2018 році була названа «Велопрацедавцем року». Усі умови нашого офісу сприяють розвитку велокультурі: душові кабінки є на кожному поверсі, є всі необхідні засоби: рушники, гель, фен тощо. Також велопарковка на закритому подвір’ї — це теж чималий бонус і корисна зручність.

Дзвенислава Петришин, Test automation engineer в Intellias:

Я живу і працюю у Львові, іноді їжджу велосипедом на роботу. Крім того, я займаюсь у спортзалі, ходжу на плавання і скелелазіння. Але у дні, коли їду в офіс велосипедом, завжди радію, що сьогодні вже мала фізичне навантаження і можу не переживати, що ввечері не встигну на тренування. Велосипед додає мені здоров’я та гарного настрою, тому, коли є нагода, я беру участь у веломандрівках за місто з друзями й у веловиїздах із колегами, які влаштовують у нас на роботі.

Нагадаємо, Велопрацедавець року — конкурс від Асоціації велосипедистів Києва, який відзначає бізнес за найкращі велоумови для співробітників. У 2018 році конкурс відбувся у дев’ятий раз. Переможцями конкурсу попередніх років були юридична фірма EVERLEGAL (2017), офіс групи компаній інтернет-торгівлі EVO.company (2016), ІТ-компанія ZEO Alliance (2015), ІТ-компанія Luxoft Ukraine (2014), медіахолдинг 1+1 media (2013), ІТ-компанії Ciklum (2012), Melexis Ukraine (2011), GlobalLogic Ukraine (2010).

Якщо ви хочете розвивати велокультуру у своїй компанії/організації/установі, і не знаєте, з чого почати — можете скористатись готовим пакетом рішень від Асоціації велосипедистів Києва.

У 2019 році Асоціація велосипедистів Києва запустила сертифікаційну програму Bike Friendly Company для закладів, які створили велоумови для клієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *